Peaches Kemp - Tři kluci, kteří se rozhodli dělat věci po svým

Tak už to holt v dnešním světě chodí. Před čtyřmi lety se u stolu sešli tři sportovní blázni s velkou vizí. Vizí florbalového kempu, na kterém si mladi hráči vyzkouší život profesionála. Dnes je z toho zaběhnutý systém, kterým během letošních prázdnin prošlo přes 160 florbalistů a florbalistek ve věku 12 –18 let.

Tři vizionáři, jedna vize

Jonáš Kúra, Pavel Kocourek a Pepa Juha přišli s myšlenkou letního kempu s profesionálními podmínkami už v roce 2016. Nejde o ledajaký multisportovní tábor pro děti. Peaches Kemp cílí přímo na nadějné florbalisty, kteří se chtějí každý den zlepšovat. O trénink se stará široký realizační tým zkušených florbalových matadorů doplněný o reprezentační hvězdy jako jsou Jirka Curney či Filip Forman. Nechybí ani fyzioterapeuti, kteří vedou mladé hráče k důslednosti při protahování a poctivé rozcvičce před každým výkonem. Nechybí ani trenéři gólmanů. Hráči a hráčky dostanou prostor i pro individuální trénink a videorozbor jednotlivých aspektů hry. 

Současná tvář

Kempy mají v současné době během prázdnin dva turnusy ve dvou různých městech. Tradičním hostitelským městem jsou Svitavy, ve kterých zatím Peaches Kemp pobíhal každý rok. Druhé město se každý rok mění, letos navštívili mladí florbalisté Turnov. Kemp trvá celkem v daný týden pět dní, od pondělí do pátku. Účastníky čeká každý den dopolední a odpolední fáze tréninku, regenerace a k tomu i doprovodný program k uvolnění atmosféry. Peaches kemp totiž kromě dřiny a zlepšení přináší spousty zábavy a zážitků nejen z florbalového prostředí. Každý turnus navíc provází „bojovka,“ která do celého týdne vrací trochu táborové atmosféry. 

Co na tom děti milují 

Kemp přináší unikátní možnost srovnání hráčů a hráček z celé republiky ve stejné věkové kategorii. Poslední den dokonce probíhá klasický miniturnaj rozdělených týmů. Na konci celého kempu jsou vyhlášeny individuální ocenění pro nejlepšího hráče, největšího dříče, síň slávy. Všichni dostanou možnost zabojovat o hodnotné ceny od partnerů kempu, kterými jsou Kempa a EXE sport. K tomu se děti každý rok ponoří i do neflorbalové táborové hry, která provází každý turnus.

Vzpomínka, která skutečně zahřeje 

Každý účastník si z kempu odveze autentickou kolekci oblečení: tričko, kraťasy i dres se jménem a číslem. Hráči je tak mohou dále nosit mimo kemp a vzpomínat třeba na individuální tréninky s hvězdami mužské reprezentace. 

Broskve podtrženy, sečteny

Peaches Kemp, to je harmonická kombinace florbalového drilu a letní táborové zábavy. Každý si na vlastní kůži zkusí denní rutinu profesionálního hráče, ale zároveň se nemusí bát o deficit zážitků, nových kamarádů nebo zábavy. Tréninky jsou důležité, ale děti taky potřebují být občas dětmi.