Broskve
nerostou na stromech

Myšlenka Peaches vznikla prvně už v roce 2014. Na začátku šlo o nejrůznější výběry hráčů, se kterými jsme jako Peaches IBK objížděli florbalové turnaje. Při zařizování prvních dresů jsem poprosil o pomoc Páju, který se věnuje grafice. Pavel mi nejdříve hodně pomáhal s grafikou a pak se přidal i jako člen realizačního týmu. Při vybírání hráčů do výběrového týmu jsem jako prvního oslovil Pepu, který je můj dlouholetý kamarád a výborný florbalista. Ten se v projektu našel a byli jsme tři – já, Pepa Juha a Pavel Kocourek. Značka Peaches začala postupně nabírat na popularitě a s tím přišla myšlenka založení KEMPU, na kterém by dostalo šanci daleko víc mladých florbalistů než jen výběry těch nejšikovnějších, kteří do té doby pravidelně na turnajích oblékali dres Peaches IBK. Roku 2017 jsme tak přišli jako tři mladí milovníci florbalu s nápadem jedinečného kempu. S něčím takovým jsme neměli žádnou zkušenost, ale to v tu chvíli bylo úplně jedno. Vize byla na stole a všichni jsme pro ni byli stoprocentně zapálení. A kdo nás zná, ten ví, že v ten moment už nebylo cesty zpět.
Freestyle začátky – 0. ročník
Nultý ročník v roce 2017 byl zorganizován hodně narychlo. V podstatě jsme hlavně chtěli zjistit, jestli by o takový kemp vůbec byl zájem a v jakém formátu jsme schopni projekt organizovat. Výhodu jsme měli v tom, že jsme s klukama byli ve věku, ve kterém jsme ještě sami na florbalové kempy jezdili. Peaches jsme se snažili poskládat z věcí, které se nám na jiných kempech líbily, a doplnil o věci, které nám tam naopak chyběly. Spoustu věcí jsme museli řešit operativně, ale ročník proběhl úspěšně – na kemp byla naplněná kapacita 30 hráčů + 5 gólmanů. Za to velkou měrou vděčíme VUT (Vysoké Učení Technické) v Brně, které nám umožnilo využít sportovní halu na Lesné. Ohromný podíl na úspěchu akce měl také partner, kterým byla firma EXE sport, český prodejce florbalového vybavení.
Poprvé na ostro se dvěma sponzory – 1. ročník
Druhý rok kempů už pro nás byl o něco jednodušší. S přípravou jsme začali téměř hned po skončení nultého ročníku a kemp byl poprvé rozdělen na dva turnusy ve dvou různých městech – Svitavách a Liberci. Další velkou změnou byl nový velký partner KEMPA, který zajistil kromě jiného také jednotné oblečení trenérů. O hráčské dresy a trička se postaral tradiční partner EXE sport a potisk zajistila firma FuegoClothng. Oba turnusy pro nás byly velkým úspěchem, na kemp dokonce dorazili čtyři Švédi a jeden Rakušan. Naplno jsme využili krásné sportovní komplexy, které nám Svitavy i Liberec nabídly. Ve druhé zmíněné oblasti jsme dokonce se všemi hráči absolvovali sjezd Ještědu na koloběžkách.
Do třetice ve velkým – 2. ročník
Třetí ročník už se nám konečně povedlo rozjet ve velkým. Kemp jsme rozdělili osvědčených systémem na dva turnusy. Vrátili jsme se do krásného komplexu ve Svitavách a jako druhou destinaci jsme vybrali Kladno. Partneři Kempa, EXE sport a FuegoClothing, díky kterým jsme si mohli dovolit autentický Peaches merch, s námi zůstali i v tomto ročníku. Nově ale přibyla i firma Tejpy.cz, díky které jsme mohli posunout naší fyzioterapeutickou jednotku na vyšší level. Rozšířili a omladili jsme realizační tým a největší bombou byla účast světových hvězd. Na kemp dojel předávat zkušenosti český reprezentant Jirka Curney a jeden z nejlepších hráčů světa Krister Savonen.
PEACHES-2020 1:0 COVID-19 – 3. ročník
Čtvrtý ročník doprovázely kvůli pandemii obrovské zmatky. Přes prázdniny se naštěstí situace v Česku uklidnila, a my tak mohli pokračovat v nastaveném standardu. Všichni hráčů dostali díky našim partnerům Kempa, EXE sport, FuegoClothing zdarma autentické tričko a dres Peaches. I přes složitou situaci jsme na kempu měli účastníka ze Švýcarska, takže jsme si na pomyslné mapě světa mohli odškrtnout další stát. Na kemp opět přijel podpořit realizační tým český reprezentant Jirka Curney a s ním i jeho kolega z nároďáku Filip Forman. Opět jsme se mohli spolehnout na profesionální fyzioterapeutické oddělení podpořené partnerem Tejpy.cz. V letošním ročníku jsme na kempu s našim partnerem Weiser Studio posbírali unikátní materiál, ze kterého chystáme After Movie.
Bez Vás by to nešlo
Za každým ročníkem je spousta naší práce, bez které bychom se nikam neposunuli. Nepostradatelnou součástí je ale obrovská pomoc všech partnerů kempu, lidí z našeho okolí a rodičů všech účastníků. To jsou lidi, pro které to děláme a bez kterých bychom se nikdy nedostali tam, kde jsme. Děkujeme partnerům: KEMPA, EXE sport, Tejpy.cz, FuegoClothing, Weiser Studio.
Pro nás samotné jsou uplynulé ročníky velkým úspěchem, nicméně je bereme jako konec začátku projektu PEACHES. Chystáme velký věci! Buďte u toho s námi!
Otevřít chat
1
Scan the code
Dobrý den, můžeme vám nějak pomoci s výběrem našich turnusů? Odpovídáme ihned.

Těším se na společné zážitky!

Jonáš Kůra, Peaches KEMP
Peaches kemp levněji