Broskve
nerostou na stromech

Florbal, vášeň a přátelství. To jsou tři slova, která popisují začátek příběhu Peaches IBK. V tomto článku se podíváme na kořeny tohoto projektu a jak jedna myšlenka, která se zrodila v autobusu na cestě na trénink, změnila celou letní florbalovou scénu.

Hlavní broskev

Představení hlavní broskve Jonáše Kůry, mladého florbalového talenta s obrovskou vášní pro podnikání a spojování lidí se správnými nápady. Hlavně Jonášovi vděčíme za počátky Peaches. Byl to totiž právě on, který jednoho dne při cestě autobusem na florbalový trénink dostal nápad. Jonáš si uvědomil, že i přes svou vášeň k florbalu se jeho kamarádi z různých týmů setkávali pouze jednou za sezonu v rámci oficiální florbalové ligy. To mu přišlo málo, a chtěl tuto situaci změnit. Spojil se s Pepou Juhou a začal se tak pomalu, ale jistě tvořit florbalový výběrový tým s názvem Peaches IBK. Samotná zkratka IBK byla převzata z kolébky florbalu, Švédska, kde má skoro každý tým tuto zkratku ve svém názvu. Znamená totiž Innebandy klub – nebo-li florbalový tým. Za názvem Peaches se ve výsledku schovávalo mnohem více kvality, než se na začátku mohlo zdát.
Jony obepsal všechny florbalové kamarády a tým byl na světě. Peaches IBK se zúčastnil svého úplně prvního turnaje a to turnaje Míchaček v Hranicích nad Moravou.

Výhra za výhrou…

Najednou se z Peaches IBK stal fenomén, o kterém málo kdo neslyšel. Peaches vyhrávalo turnaje jeden za druhým a fanouškovská základna rostla a rostla. Najednou se Peaches rozrostlo o mladší kategorie složené z těch nejtalentovanějších hráčů daného ročníku a to byla teprv florbalová podíváná. Dokonce se nám i stalo, že se ve finálovém utkání utkaly 2 celky Peaches. A to Peaches ročníku 2000 proti ročníku 01 a 02. No mazec. K rozjetému vlaku broskví se přidala i dívčí sekce, která turnaje ovládla úplně stejně jako její chlapecký protějšek.

2 strany mince

Se slávou a vítězstvími přicházel i druhý tábor, který Peaches jako projekt v lásce neměl. Součástí tohoto tábora byli pořadatelé některých z turnajů, kterým se nelíbilo, že turnaje jezdíme vyhrávat každým rokem a Peaches postupně přicházelo o možnosti účastnit se na letních turnajích. A proto Jony s Pepou museli přemýšlet jak udržet myšlenku Peaches naživu.

Zrod Peaches KEMPU

V průběhu fungování výběrových týmů Peaches IBK bylo o členství v týmu velký zájem. Proto Jony s Pepou vymysleli možnost, jak tohle přání někomu z florbalové veřejnosti splnit. Založili tak Peaches KEMP, kam se mohl přihlásit každý, kdo měl chuť a dostatečnou ambici na to posouvat se ve florbale dál. Z účastníků jsme vybrali ty nejlepší a udělali je součástí Peaches IBK. Projekt Peaches KEMP funguje dodnes tak, jak ho znáte.
Open chat
1
Scan the code
Dobrý den👋
Jak Vám můžeme pomoci?
Peaches kemp levněji