Pepa Juha: “To, že se účastníci vracejí, je pro mě největším úspěchem”?

Nepřehlednédnutelný útočník superligového kádru ACEMA Sparta Praha, kapitán juniorské reprezentace a juniorský mistr světa z roku 2019. To je stručný popis Josefa Juhy, jednoho z hlavních pilířů Peaches kempu. V rozhovoru se Pepa rozprávěl o začátcích Peaches, jak ho posunula organzinace takto velkých akcí a jak zvládá vše skloubit s kariérou superligového hráče.
První ročník Peaches kempu proběhl v roce 2017. Kdy jste poprvé přišli s takovou myšlenkou?
Celá myšlenka Peaches KEMPU se zrodila vlastně už v našich výběrových týmech Peaches IBK. Objížděli jsme spoustu turnajů, na kterých se s námi fotilo hodně dětí a mladých florbalistů. Pomalu nám začalo docházet, že můžeme vytvořit něco, kde budeme moct pojmout více než 15 hráčů, kteří jedou na turnaj. A tak se pomalu rodila myšlenka kempu. První úplně neoficiální vlaštovka Peaches KEMPU se odehrála už 2015 v Brně. A jelikož všichni odjeli naprosto nadšení, rozhodli jsme se, že do toho půjdem. Ale ani se nám nesnilo, že z toho vznikne jeden z nejprestižnějších českých kempů.
Jak těžká pro vás byla fáze start-up, v tomto případě tedy první ročník kempu?
Toto období bylo pravděpodobně jedno z těch nejnáročnějších. Spoustu věci jsme dělali intuitivně a hlavně jsme si sami kladli otázku “co chybělo na kempech nám.“ Protože náš první kemp byl pár dnů poté, co jsme absolvovali jiné kempy ještě jako hráči, tak jsme se snažili vychytat to, co jinde chybí. Ať už fyzio, individuální přístup, možnost koupě merche apod. Takže na jednu stranu těžká, protože zkušenosti se získávají časem, ale na druhou stranu jsme přesně věděli, co jsme na kempech zbožňovali a co nám naopak lezlo krkem.
Jaký vliv na tebe jako na dospívajícího člověka měla role organizátora a hlavně dohledu nad dětmi na Peaches kempu?
Aktuálně je mi 20 a jedna věc, kterou bych doporučil každému, je najít si něco, v čem musí sám najít balanc mezi zodpovědností a zábavou. Vybavím si spoustu momentů, ve kterých mě organizace kempu dostala mimo komfortní zónu. Odjakživa nesnáším telefonování s cizími lidmi. Fakt to bylo něco, co jsem nesnášel, ale zároveň se bez toho organizace kempu neobejde. A postupem času jsem se te činnosti přestal míň a míň vyhýbat a nyní volám skoro pořád. Je to jen drobnej příklad toho, jak mě Peaches kemp ovlivnil a ovlivňuje v každodenním životě. Co se týče toho dohledu na kempu, tak to mi nikdy problém nedělalo. Rád se s lidmi bavím a poznávám je. Kór když jsou to zapálení florbalisti. Když jsem na kempu, jsem ve svém živlu. Příprava na něj je však ta pravá výzva.
Proč jste se rozhodli dělat více turnusů na různých místech republiky?
Každý místo má možnost nabídnout trochu jinou atmosféru. A na to právě my cílíme. I my sami, jako realizační tým, chceme poznávat nová místa a sportoviště.
Jak náročný je celý kemp na organizaci?
Jde o OBROVSKÉ množství věcí, na které se musí myslet dopředu. Cokoliv nepřipraveného může vyústit ve velký fatal. Naštěstí se nám nic takového zatím nestalo a pevně věřím, že ani nestane.
Co zatím považuješ za největší úspěch Peaches kempu?
To, že se účastníci vrací. To je pravděpodobně to, co považujeme za největší výhru. Vidět progres, který udělají herně i lidsky za celý rok, je pro nás velkou odměnou.
Jaké komplikace přinesla v letošním roce koronavirová pandemie?
Musím zaklepat, že skoro žádné. A snad ani žádné nepřijdou. Museli jsme být akorát trochu víc obezřetní a sledovat zdravotní stav. Naštěstí se žádná teploty ani kašel neobjevily. Ale jsem moc rád za takovouhle zkoušku. Celý realizační tým to zvládl na jedničku. Dezinfekce, roušky, sledování stavu hráčů, to všechno jsme zvládli.
Na kempech už jste s klukama za ty čtyři roky zažili určitě spoustu věcí. Co pro tebe bylo největším překvapením?
Pro mě osobně to určitě byla skvělá parta, která se na každém turnusy vytvoří. S většinou broskví jsme v kontaktu i přes celý rok, nehledě na to, že KEMP je vždycky jen pár dní v roce. Hrozně si užívám taky kempový aktivity mimo hřiště, u kterých se rozhodně nenudíme a taky jsou často vyhecované.
Jak zvládáš se vším dohromady zvládáš skloubit ještě náročný program superligového hráče?
Za tohle chci hlavně poděkovat realizačnímu týmu Sparty. Celkově za důvěru, protože je to určitá část letní přípravy, na které právě kvůli Peaches KEMPU chybím. Ale vždy to je nastavené tak že mám individuální plán, který plním v osobním volnu nebo poledním klidu na kempu. Takže rozhdoně to není žádná prča a bez práce nejsou koláče, že? 🙂
Open chat
1
Scan the code
Dobrý den👋
Jak Vám můžeme pomoci?
Peaches kemp levněji